Test trzech reflektorów PAR od nowej firmy na polskim rynku LIGHT4ME

Autor: Wojciech Wąs • 29 kwietnia 2015
Light4Me COMPACT PAR 7 TRI LED
Light4Me MAGIC QUAD PAR 64 4in1 RGBW
Light4Me Magic Hexa PAR 64 RGBWA-UV
29 kwietnia 2015 10:23
Wojciech Wąs www.cma.pl Dostarczył Music Express ul. Kuchary 48 99-314 Krzyżanów

W moje ręce trafiły ostatnio trzy pary led spod nowej marki LIGHT4ME. Czy jest to, parafrazując nazwę, światło dla mnie – no nie wiem, ale czy dla Ciebie drogi Czytelniku? Spróbuję Ci pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie w niniejszym teście. Od razu zaznaczę, że może marka jest nowa, choć bardziej powinno się napisać nazwa, ale producent – tu już inna sprawa. Nie trzeba być Sherlockiem, by znaleźć w sieci co najmniej kilka identycznie wyglądających produktów (chociażby Showtec) jak te, które będę tutaj opisywał.

Dystrybutor zastrzega jednak, że cenowo wygrywa z konkurencją, co już każdy z Państwa będzie musiał sobie osobiście zweryfikować. Nie ulega wątpliwości, że producent ma azjatyckie korzenie i wytwarza urządzenia dla kilku marek, więc boje o klienta rozgrywają się na płaszczyźnie cenowo-marketingowej, która nie będzie przedmiotem tego testu z oczywistych względów.


ZAWARTOŚĆ – CZYLI CO DOSTAŁEM W PUDEŁKU

W niniejszym artykule pochylę się nad trzema urządzeniami, których wspólną cechą jest to, że są to pary led, czyli produkty z popularnej ostatnio linii EKO. Eko, bo po pierwsze żywotność źródła światła bardzo duża, po drugie zużycie prądu w stosunku do otrzymanej mocy bezkonkurencyjne dla rozwiązań konwencjonalnych (lampy żarowe). Różnice, to moc diod, ich ilość i rodzaj oraz przede wszystkim kolory diod użyte w poszczególnych produktach. Do przetestowania dostałem następujące urządzenia Light4Me:

  • Compact PAR 7 TRI LED,
  • Magic Quad Par 4in1 8W RGBW, 
  • Magic Hexa PAR 6in1 6W RGBWA-UV

Jeśli chodzi o parametry techniczne, to oparłem się w całości o informacje zamieszczone na stronie dystrybutora marki www.musicexpress.pl.


LIGHT4ME COMPACT PAR 7 TRI LED

Jeśli chodzi o tego led para, to zaglądając na stronę dystrybutora zobaczyłem, że jest to nowość itd. – lecz mówiąc szczerze jakoś tych nowości się nie doszukałem, no może jeśli chodzi o nową markę. Określenie compact tri par led znane jest już chociażby z marki Showtec. Wygląd i budowa są identyczne, a tamte pary są na rynku już ponad rok.

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

Ogólnie rzecz biorąc urządzenie Light4Me Compact PAR 7 TRI LED nie ma w sobie żadnych rewolucji, jest to kolejny w miarę solidny par z tej półki cenowej, oparty na żywotnych i średniej mocy diodach RGB 3W. Ładnie miesza kolory, nawet biały z RGB jest na zadowalającym poziomie - bo proces ten zachodzi przed soczewkami więc końcowa barwa jest ciągła i jednolita. Plama świetlna jest dosyć spora, bo wiązka ma około 40 stopni. Cena nie jest wygórowana, więc idealnie nadaje się dla mniejszych firm na wszelakie akcje eventowe, czy dla mobilnych DJ’ów na wesela i tego typu uroczystości. Poza tym nie ma chłodzenia w postaci wentylatora więc jest cichy, do wszelakich wewnętrznych zastosowań się nadaje. Ma proste i czytelne menu obsługiwane przy pomocy wyświetlacza i czterech przycisków funkcyjnych. Moc elektryczna maksymalnie 28 W. Do tego zgrabna, lekka i małych rozmiarów obudowa, kilka trybów pracy auto i z poziomu DMX, więc wszystko ogólnie ok. Jednak jest to na tym samym mniej więcej poziomie, jak u led parów już dostępnych na rynku, więc nie nazwał bym tego nowością czy przełomem, ale w tej półce cenowej nie odstaje od konkurencji, ani też się od niej jakość specjalnie nie odróżnia.


LIGHT4ME MAGIC QUAD PAR 64 4in1 RGBW

Light4Me Quad Par RGBW jest kolejnym solidnym produktem w swojej półce cenowej, który jest mocno zbliżony do konkurencyjnych rozwiązań. Nie ma sensu doszukiwać się w nim jakichś specjalnych nowości, ale spełnia obecnie panujące standardy wśród led parów tego typu.

Posiada 7 zestawów chipów led, każdy RGBW (z angielskiego: czerwony, zielony, niebieski i biały), dzięki czemu uzyskujemy bardzo dużą paletę barw. Jest urządzeniem kompaktowym, cichym (bo nie ma wentylatorów do chłodzenia modułów led), z którego otrzymujemy wiązkę świetlną około 25 stopni. Snop światła jest intensywny i jednorodny barwowo. Diody 8 W są wydajne świetlnie, a mimo tego urządzenie jest lekkie (2,3 kg). Jego energochłonność jest niska, bo pobór mocy jest maksymalnie 56 W. Obudowa jest solidna i zwarta, jednak podobnie jak u innych testowanych led parów nie znalazłem informacji o stopniu ochronny IP, ale wygląda to raczej na urządzenie przystosowane do użytku przede wszystkim wewnętrznego.

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

Oprócz kilku trybów pracy auto posiada również 3 mody pracy DMX, od 4 do 8 kanałów. W tych szerszych trybach fajne są efekty strobe i wirtualne kolory. Na plus na pewno można zaliczyć łagodne i miękkie dimmerowanie urządzenia oraz możliwość uzyskania barwy białej zimnej i ciepłej. Przy tej mocy diod uzyskane kolory są mocne i intensywne, nie widać też prawie wcale poszczególnych barw, chyba że przy jakichś skrajnych wartościach. Dlatego ten konkretny led par może mieć znacznie szersze zastosowanie, niż wcześniej opisywany produkt. Otrzymujemy więc całkiem solidnej jakości produkt w dobrej cenie.


LIGHT4ME Magic Hexa PAR 64 RGBWA-UV

O ile poprzednio opisywane led pary nie zrobiły na mnie większego wrażenia, bo są tożsame z tymi oferowanymi przez konkurencje, to model RGBWA-UV bardzo mi się osobiście spodobał. Poszukałem co prawda po sieci i znalazłem podobne rozwiązania u konkurencji, jednak tu jak najbardziej zgodzę się ze zdaniem, że jest to nowość, a nawet innowacja. Do niedawna spotkać można było oczywiście led pary na mocnych diodach RGB, RGBW, rzadziej RGBWA, ale rozwiązania z dodatkową diodą UV nie udało mi się spotkać. Widziałem listwy i pary z samymi diodami UV, ale takiej kompilacji w jednym urządzeniu jeszcze nie. Do tego cena tego produktu na poziomie około 650 zł.

[img:10]

[img:11]

[img:12]

Tu naprawdę dostajemy bardzo dużo za relatywnie niską kwotę. Spektrum barw dzięki sześciu składowym kolorom jest ogromne, pojedyncze kolory są mocne, nasycone, a ich połączenie też jest na wysokim poziomie, bo mieszanie odbywa się przed soczewką. Samo UV też jest bardzo wydajne. Na dodatek jest to nadal mała, zwarta i solidna obudowa, chłodzona tylko na drodze konwekcji poprzez aluminiową obudowę – dzięki temu urządzenie jest ciche. Nie ma informacji na temat stopnia ochrony IP, więc pewnie nie więcej niż 56, ale wszechstronność tej lampki pozwala jej na bardzo wszechstronne zastosowanie.

Moduły led - jest ich łącznie 6 sztuk – mają 6 składowych kolorów, oprócz barwy czerwonej, zielonej i niebieskiej, są dodatkowo biała, bursztynowa i imitacja UV (ale bardzo dobra). Do tego bardzo łagodnie i ciągle się ściemniają poszczególne kolory więc trudno znaleźć barwę, której by się nie dało z tego małego (2,3 kg) urządzenia uzyskać. Dystrybutor na stronie zamieszcza sprzeczne informacje jeśli chodzi o moc pojedynczego modułu, bo pada 6 i 8 W, jednak przy założeniu, że par pobiera maksymalnie 43 W, to skłaniam się ku wersji 6 watowych modułów led. Zresztą byłoby to logiczne, bo obniżenie mocy poszczególnych modułów wynika z faktu, że każdy ma 6 składowych barw – więc 6 x 1 W na kolor daje 6 W, co razy 6 modułów daje już 36 W z samych ledów. Zwiększenie mocy wymagałoby więc już zapewne zastosowania większej obudowy oraz chłodzenia dodatkowym wentylatorem, by moduły się nie przegrzewały. Jednak ta moc to już całkiem sporo światła, nawet na średniej wielkości scenie. Jeżeli potrzebujemy mocniejsze światło, to widziałem na stronie polskiego dystrybutora, że pojawił się starszy brat tego para, oparty już na 18 diodach RGBWA+UV 6 W, a przy tym niewiele droższy ale już z wymuszonym chłodzeniem.

Podobnie jak poprzednio opisywane pary, tu również mamy prosty, czytelny wyświetlacz i cztery przyciski do obsługi menu. Obudowa posiada podwójne ramię, dzięki czemu łatwo można go dowolnie ustawiać na ziemi pod różnym kątem. Do tego mamy złącza wejścia i wyjścia zarówno sygnału jaki i zasilania. Par ma wbudowanych kilka trybów pracy, zarówno do audio jak i master/slave oraz 3 mody pracy z protokołem DMX. W szerszych trybach są przeprogramowane podstawowe kolory, efekt strobo no i oczywiście poszczególne kolory składowe RGBWA i UV. Generalnie muszę przyznać, że bardzo fajna, kompaktowa i wszechstronna lampa led.

 

PODSUMOWANIE I OCENA

Podsumowując badaną serię podam kilka tylko cech głównych. Z jednej strony nie ma tutaj nietypowych rozwiązań, których nie ma u konkurencji. Z drugiej strony w tej półce cenowej też nie ma co liczyć na jakieś przysłowiowe fajerwerki, bo są to jednak tylko pary led. Trzeba jednak przyznać, że produkty są wykonane solidnie, nie odstają od tego co oferują inne marki, na dodatek są dostępne w przyzwoitych pieniążkach, chociaż generalnie cała gama urządzeń led jest już w dużo przystępniejszych kwotach niż chociażby dwa, trzy lata temu.

Na moją ocenę (w zakresie 0-5) składały się przed wszystkim parametry świetlne poszczególnych urządzeń - czyli głównie dostępne podstawowe kolory modułów led. Bo jednak trudno oceniać tak samo para RGB i RGBWA+UV. Do tego dorzuciłem też relatywne odniesienie do obecnie panujących standardów w tej gamie urządzeń, za które uważam na dzień dzisiejszy moduły led RGBW o mocy minimum 6-8 W. 

 - Light4Me Compact PAR 7 TRI LED – ocena 3, bo jednak brak białej diody i tylko 3 watowe moduł to standard sprzed 2 lat co najmniej; 

- Light4Me Magic Quad Par 4in1 8W RGBW - ocena 4, bo tak jak pisałem powyżej, jest to taki standard na dzień dzisiejszy;

- Light4Me Magic Hexa PAR 64 6in1 6W RGBWA-UV – ocena 5 na 5, dla mnie absolutna bomba i to w dobrej cenie.

Oczywiście oceny na poziomie 3 nie oznaczają, że są one złe, wadliwe itp. tylko że według mnie jest to po prostu starsza technologia. Czytelnikowi pozostawiam wybór, co mu jest potrzebne, jakich efektów oczekuje od urządzenia, no i ile jest w stanie za to zapłacić?

Gdzie kupić?

Light4Me

Dystrybucja w Polsce:

Music Express

adres:
ul. Kuchary 48 99-314 Krzyżanów

Pytania i komentarze odnośnie sprzętu

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz