15 czerwca 2021 09:00

Sony zaprasza na PTZ TOUR


Zaproszenie
       Rejestracja       Agenda spotkania       Kontakt       FAQ

100% praktyki, darmowa wiedza od profesjonalistów!  

(przyjdź: Wrocław 29.06/  Warszawa 30.06/ Toruń 01.07)

W trakcie tego eventu poznasz wszystkie możliwości jakie oferują kamery PTZ firmy Sony, będziesz mógł je przetestować osobiście i zadać pytania fachowcom.

Podczas eventu ponadto będziesz miał okazję przedstawisz swoje oczekiwania i projekty, które realizujesz z użyciem kamer kamer PTZ.

Uwaga!
A dla tych, którzy się zarejestrują i przybędą na spotkanie nagroda w postaci atrakcyjnych zniżek.    

REJESTRACJA  

 

 

 

Dowiesz się, dlaczego zrobotyzowane kamery PTZ to przyszłość transmisji video dostępna już dziś. Niezależnie od tego, czy chcesz transmitować live czy nagrywać przedstawienie, wydarzenie o charakterze religijnym, sesję rady miejskiej, wykład czy ćwiczenia pokażemy Ci, że Sony ma dla Ciebie właściwą kamerę oraz oprogramowanie. Dzięki nim szybko ustawisz zestaw, zestawisz połączenie i będziesz mógł rozpocząć transmisję.

Dzięki opcjonalnym akcesoriom możesz też w pełnie zautomatyzować działania jednej lub wielu kamer: przełączać obraz zgodnie z tym, kto zabiera głos, podążać za wykonawcą na koncercie, aktorem na spektaklu lub profesorem w trakcie wykładu.


Dla kogo event?

Do osób technicznych realizujących transmisje oraz osób odpowiedzialnych za zakupy w firmach,
instytucjach oraz organizacjach w następujących branżach:
 

 1. Edukacja zdalna i hybrydowa2
 2. Miejsca kultu – Sanktuaria, kościoły, meczety, synagogi, zbory protestanckie
 3. Samorządy lokalne i administracja
 4. Instytucje kultury
 5. Realizacja eventów

 

Jak mogę wziąć udział?

Wybierz lokalizację: Warszawa, Wrocław lub Toruń i zarejestruj się w darmowym evencie Sony PTZ Tour

Wrocław

29.06.2021 (wtorek)
czas: 12.00 – 14.30

adres: zobacz mapę
Uniwersytet Wrocławski, Wrocław, ul. Świętej Jadwigi ¾

Warszawa

30.06.2021 (środa)
czas: 14.00- 16.30

adres: 
zobacz mapę
Świątynia Opatrzności Bożej, Warszawa-Wilanów, ul. Prymasa Augusta Hlonda (Parking Nr 3)

Toruń

1.07.2021 (czwartek)
czas: 12.00 – 14.30

adres: zobacz mapę
Fundacja Tumult, Toruń, ul. Rynek Nowomiejski 28

REJESTRACJA

 

 

FAQ

 

Jaka jest różnica pomiędzy kamerą IP a kamerą PTZ?

Kamera PTZ - Pan Tilt Zoom - to kamera zrobotyzowana, umożliwiająca swobodny równoczesny obrót w osi poziomej i pionowej, ze zmianami ogniskowej (przybliżeniem). Przeznaczona jest wszędzie tam, gdzie oprócz statycznego obrazu z kamery istnieje konieczność zmiany pozycji kamery względem obiektu.

Kamera IP (z ang. Internet Protocol camera) jest cyfrową kamerą video komunikującą się i przesyłającą obraz za pośrednictwem Internetu.

Szkopuł w tym, że słowa te mają także inne bardziej potoczne znaczenia:

Przez kamerę PTZ najczęściej rozumie się profesjonalną zrobotyzowaną kamerę cyfrową wyposażoną w duży przetwornik, która umożliwia zmianę takich wartości jak przysłona, migawka, podbicie cyfrowe, ekspozycja, balans bieli, a także posiadającą nieskompresowane wyjście video. Z kolei w przypadku kamery IP mamy najczęściej do czynienia z kamerą monitoringu, której głównym zadaniem jest nadzorowanie obiektu 24/7. Różnica zatem tkwi w przeznaczeniu tych kamer.

Kamery do monitoringu, przesyłają  obraz za pośrednictwem sieci, przez którą możliwe jest również sterowanie nimi. Ze względu na charakter pracy 24/7 obraz ulega znaczącej kompresji, w celu ograniczenia wielkości wysyłanych pakietów danych. Kamery te uruchamiają nagrywanie zwykle dopiero w momencie wykrycia ruchu.  Zarządzanie profesjonalnymi kamerami PTZ może odbywać się za pośrednictwem sieci, ale już transmisja obrazu odbywa się za pośrednictwem wyjść video umożliwiających jego najwyższą jakość.

Reasumując dzisiejsze kamery PTZ są jak najbardziej kamerami IP (sterowane za pośrednictwem sieci, możliwość streamingu itp.), kamery IP mogą być kamerami PTZ (obracać się w dwóch osiach), ale to ich przeznaczenie i zastosowanie wprowadza największy podział.

 

Kamery PTZ  w eLearningu, streamingu, do transmisji wydarzeń?

Kamery PTZ zostały stworzone do wykorzystywania ich w studiach telewizyjnych, na koncertach, na uczeniach i w kościołach. To profesjonalne kamery nie odbiegające jakością i możliwościami od tradycyjnych kamer cyfrowych. Ich podstawową różnicą jest brak konieczności angażowania operatora do sterowania i poruszania kamerą, ponieważ kamery te są w pełni zrobotyzowane. Innymi słowy zamiast zatrudniać trzech i więcej operatorów, wystarczy jeden zarządzający pulpitem sterującym kamerami PTZ.

W obecnej sytuacji pandemii ma to kluczowe znaczenie, ponieważ w wielu miejscach obowiązują rygory pod względem ilości osób mogących przebywać w pomieszczeniach, a osoba sterująca kamerami może przebywać w zupełnie innym pomieszczeniu.

Te kamery nie potencjalnie mogą się znaleźć w studiach telewizyjnych, ale w nich się znajdują i to w tych najnowocześniejszych, gdzie wykorzystywana jest rozszerzona rzeczywistość, ponieważ operator nie widzi wirtualnych tworów, a zrobotyzowana kamera za pośrednictwem algorytmów już tak i może je śledzić, bez konieczności montażu dodatkowych monitorów jak miałoby to miejsce przy kamerze z operatorem.

 

Agenda eventu

 1. Rejestracja i przywitanie gości – Krzysztof Machulski / Aleksander Bednarczyk
 2. Linia kamkorderów i kamer zrobotyzowanych PTZ Sony – przegląd możliwości modeli
  i zastosowań profesjonalnych –Marcin Tkaczyk (20”)
 3. Wykorzystanie kamer zrobotyzowanych w miejscach kultu – Michał Wróblewski (20’’)
 4. Kamery śledzące w edukacji zdalnej i hybrydowej – Michał Wróblewski czas (20’’)
 5. Automatyzacja transmisji przy wykorzystaniu kamer PTZ – Michał Wróblewski (20’’)
 6. Transmisje LIVE przy użyciu kamer Sony, w tym PTZ – kilka słów o sprzęcie, realizacji
  z rynku streamingowego – Tomasz Kotlenga (40”)
 7. Pokazy praktycznego wykorzystania urządzeń przez użytkownika danej lokalizacji – (30”)
 8. Pytania i odpowiedzi

 

Masz pytania?

Chętnie wyjaśnimy wszystkie wątpliwości! 
To proste – wypełnij powyższy formularz kontaktowy – podaj nam numer telefonu lub mail, a my skontaktujey się z Tobą. 

 

 Organizatorzy:

Krzysztof Machulski
+48 603 741 442
81 825 97 22
 
Krzysztof Chudy
81 825 97 22

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz