8 marca 2021 09:00
Info Prolight sp. z o.o. Prolight sp. z o.o. tel: +48 22 648 04 07 www.prolight.com.pl

Teatr Niemiecki w Berlinie inwestuje w urządzenia Robe

Deutsches Theater w Berlinie to jedna z czołowych niemieckich instytucji kultury, wysoko ceniona za swoją nowatorską twórczość. W zeszłym roku obiekt zakupił 20 profili Robe T1, które są dostępne na wszystkich jego scenach. Inwestycja ta była nadzorowana przez szefa oświetlenia Roberta Grauela i jego zespół, w tym Linusa Zahna, który jest technikiem systemów oświetleniowych i osobą odpowiedzialną za nowe technologie.

Scena główna została pierwotnie zbudowana w 1850 roku, a budynek składa się teraz z dwóch sąsiadujących ze sobą scen - głównej sceny na 600 miejsc i 280-osobowej Kammerspiele, założonej przez legendarnego Maxa Reinhardta w 1906 roku dla współczesnego dramatu. Sceny dzielą wspólną, klasyczną fasadę. Na teatr składa się także The Box - studio zlokalizowane w foyer Kammerspiele, założone 2006 roku z miejscami dla 80 osób oraz obszerne sale prób, warsztaty i magazyny znajdujące się na zapleczu nowego budynku. 

Twórczość teatru jest imponująca. W przeciętnym roku (kórym rok 2020 NIE był), na każdej scenie prezentowanych jest około dziewięciu nowych produkcji, a znaczna ich część również jest wystawiana w całych Niemczech, kilka także na świecie. To miejsce to źródło twórczej aktywności w sercu tętniącego życiem Berlina. Profile Robe T1 zostały wybrane z krótkiej listy trzech opraw różnych producentów - wyjaśnił Linus, który jest częścią 35-osobowego działu oświetlenia pracującego na wszystkich scenach i obszarach prób.

 

[img:1]

 

Linus jest doświadczonym programistą i operatorem, a ponadto jest technikiem systemowym i jest odpowiedzialny za sieci oświetleniowe na terenie całego teatru i wszystkie powiązane z nimi komponenty. Jest również jednym z pirotechników teatralnych i odegrał kluczową rolę w podjęciu decyzji inwestycyjnej o profilach T1. Częścią jego obowiązków jest pilnowanie nowych i powstających technologii oraz organizowanie ich pokazów dla teatru i zespołów technicznych oświetlenia.

Zanim dołączył do Deutsches Theatre, pracował w branży wydarzeń live i tournee i tam początkowo zetknął się z produktami Robe, które zawsze mu się podobały. Szukając spotu LED Profile dla Deutsches Theater, Linus i jego koledzy przeanalizowali trzy główne opcje - w tym oprawy Robe - z których wszystkie zostały udostępnione, aby można je było w pełni ocenić w dłuższym okresie użytkowania. Porównywane czynniki brane pod uwagę obejmowały jasność, oddawanie barw, koloru skóry i dokładność pracy przysłony.

 

Wszystkie wymagania specyficzne dla występów teatralnych musiały być na poziomie„ standardów branżowych ”- skomentował Linus.

 

Inne czynniki, takie jak addytywne mieszanie kolorów, zaczęły nadawać profilowi T1 przewagę.

 

[img:2]

 

Teatr potrzebował również ruchomego światła, które dobrze współpracowałoby z istniejącymi profilami LED i oprawami wash, a „profil T1 doskonale się z nimi harmonizuje” - jak stwierdził Linus, dzięki czemu cała instalacja oświetleniowa będzie jeszcze bardziej elastyczna i spójna. Regulacja temperatury barwowej T1 Profile była kolejną cechą, która zrobiła wrażenie na Linusie i i reszcie ekipy, ponieważ dużo pracują z białymi kolorami o różnej temperaturze, i potrzebują czystych i wysokiej jakości źródeł. Pomocna była kompatybilność z RDM, wraz z opcją bezprzewodowego DMX w profilu T1, ponieważ w budynku głównym jest już zainstalowany duży system Lumen Radio.

Oprawy po raz pierwszy pojawiły się w Deutsches Theater w 2016 roku w ramach spektaklu "Człowiek w holocenie" w reżyserii Thoma Luza z oświetleniem zaprojektowanym przez Matthiasa Vogela. Zespół teatru potrzebował kompaktowego ruchomego światła, które miałoby ostrą, wąską wiązkę, którą mogłaby rzucać  w poprzek sceny, odbijać się od pięciu luster i wchodzić w interakcje z głównym aktorem.

 

[img:3]

 

Oprócz spełniania podstawowych kryteriów dramaturgii, T1 oferował inne korzyści, takie jak przyzwoity zoom, dzięki czemu był wielofunkcyjny i przydatny do innych efektów świetlnych i zadań. Ponownie, RDM był ważny, ponieważ własny  ETC Concert showfile  obiektu przechowuje informacje ze wszystkich urządzeń, aby można je było ponownie wykorzystać w przyszłości podobnie jak opcja wbudowanego bezprzewodowego odbiornika DMX Lumen Radio, ponieważ światła były umieszczone na obrotowej scenie głównej.

Ponadto zaimplementowano protokół przesyłania strumieniowego ACN (sACN). Na potrzeby pokazu zakupiono  Robe Pointe a niedługo potem na premierę "In the Case of J. Robert Oppenheimer" dwie sztuki Robe Spikie. 

 

Jak twierdzi Linus:

 

Robe jako marka rozwijał się spokojnie i konsekwentnie w sektorze teatralnym, stając się producentem „robiącym wszystko dobrze dzięki gamie doskonałych produktów zorientowanych na teatr, które szybko zaimplementowały funkcje z wielu list życzeń.

 

Dokonuje szybkiego porównania z kultową czeską marką Škoda, z dumą deklarując, że osobiście zainwestował w kolejny samochód Škoda.

 

[img:4]

 

Podobnie jak teatry i wszelkie inne miejsca rozrywki, rok 2020 był trudnym rokiem dla DeutschesTheater z powodu pandemii, ale patrząc na rok 2021 ze szczepionką na horyzoncie i perspektywą jakiejś normalności, Linus ma nadzieję, że współpraca z Robe będzie nadal się rozwijać w miarę zwiększania harmonogramów produkcji.

W tej chwili DeutschesTheater - podobnie jak wszystkie inne instytucje kulturalne - jest zamknięty dla zwiedzających i oczekuje informacji, kiedy będzie można go ponownie otworzyć.

W międzyczasie pracownicy techniczni jak najlepiej wykorzystali czas pandemii, wykorzystując czas na zaplanowaną konserwację i odnowienie niektórych innych urządzeń oświetleniowych. I… z radością ogłosili, że 8 x Robe ESPRITE, 4 dodatkowe profile T1, 6 Tarrantula LED beam, 6 ParFect 150s FW RGBA i system RoboSpot, w tym RoboSpot MotionCamera dołączyły teraz do innych urządzeń Robe. Ponadto na 2021 r. planowane są dalsze zakupy produtów Robe, aby ułatwić złożoną, nadchodzącą produkcję, która ma być wystawiona w dalszej części roku.

 

więcej: robe.cz

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz