25 stycznia 2021 09:00
Info Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Spektakularny świąteczny light show w centrum handlowym na Florydzie pod kontrolą Obsidian

Centrum handlowe w University Town Center w Sarasocie na Florydzie to raj zakupów z ponad 100 sklepami i 20 lokalami gastronomicznymi, który przyciąga rzesze klientów przez cały rok. W minionym okresie świątecznym centrum handlowe zrezygnowało z atrakcji  z poprzednich lat i zadebiutowało nowym spektakularnym pokazem świateł, aby zachęcić klientów do rezygnacji z zakupów w domu i odwiedzenia centrum handlowego. Justin Stancil użył platformy ONYX do sterowania ogromnym pokazem świateł złożonym z pikseli  w centrum handlowym University Town Center Mall w Sarasocie.

 [img:1]

 

Justin Stancil ze Stancil Entertainment został poproszony o zaprojektowanie spektakularnego oświetlenia i zaufał platformie ONYX z Obsidian Control Systems, aby sterować ogromnym systemem.

 

Klient zadzwonił, mówiąc, że ma wizję zrobienia wielkiego pokazu świetlnego, ale nie ma pojęcia, jak to osiągnąć - mówi Stancil. Otrzymałem telefon w sierpniu i zaprojektowaliśmy kompletny system - zaawansowane piksele, inteligentne oświetlenie, sterowanie, pewną i bezprzewodową sieć oraz automatyzację.

 

[img:2]

 

Sieć świateł, rozłożona na ogromnym obszarze ćwierć mili kwadratowej, obejmowało 200 palm pokrytych po 1000 pikseli każda, choinkę o wysokości 50 stóp z 800 pikselami i drzewo o wysokości 34 stóp również pokryte pikselami. Cztery oprawy Elation Proteus Hybrid podświetliły główną choinkę w kolorze, wraz z innymi oprawami typu wash, a na niektórych pokazach finałowych dodano fajerwerki, aby jeszcze bardziej urozmaicić pokaz. Stancil przygotował cztery wyjątkowe show, wszystkie trwające około 10 minut, które odbywały się co pół godziny między 18:30 a 21:30, siedem przedstawień w ciągu nocy. Oficjalna premiera nowego son et lumiere odbyła się 19 listopada, a pokazy odbywały się co noc do 3 stycznia.

 

System ONYX

Oświetlenie było sterowane za pomocą konfiguracji obejmującej komputer PC ONYX i konsolę oświetleniową NX4  z wbudowanym komponentem pikseli DyLOS firmy Obsidian. Do dystrybucji danych wykorzystano dwanaście węzłów NETRON EN4 i dwa węzły NETRON EN12, również firmy Obsidian. Stancil współpracował z Russem Brownem z Freed Sales z Orlando przy zabezpieczaniu sprzętu Obsidian dla Benderson Development, firmy deweloperskiej stojącej za centrum handlowym.

Stancil pracował na niestandardowej wersji ONYX z 255 odblokowanymi uniwersami. Pokaz, który wykorzystał w sumie 215 uniwersów, zawierał kombinację efektów z wbudowanego w konsolę ONYX kompozytora pikseli DyLOS, a także jego zwykłego silnika efektów.

 

Ponieważ spachowaliśmy każdy piksel w pokazie osobno, dało nam to swobodę używania DyLOS z jego fabryczną zawartością do mapowania wideo na piksele, ale także pozwoliło nam użyć standardowego silnika efektów do wykonywania precyzyjnych, matematycznych efektów na pikselach.

 

Projektant twierdzi, że nie chciał traktować pikseli jako gigantycznego ekranu wideo przy użyciu tradycyjnego serwera multimediów ze względu na ograniczenia w pracy z plikami wideo.

 

Jeśli chcesz uzyskać bardzo precyzyjne efekty na piksel, jest to trudne - mówi. Renderowanie plików wideo dla wszystkich efektów w show jest znacznie bardziej czasochłonne, poza tym jest to mniej precyzyjna metoda tworzenia efektów dla oświetlenia złożonego z pikseli.

 

[img:3]

 

DyLOS

Zintegrowany z platformą Onyx, DyLOS to intuicyjny zestaw narzędzi do kompozycji multimediów, efektów, animacji i generatorów tekstu, który nie jest zbyt techniczny i ułatwia proces twórczy.

 

Jeśli chodzi o kompozytor pikseli w konsoli oświetleniowej, nie znam nic podobnego. W ONYX i DyLOS mogę traktować urządzenie jako standardowe światło, które miesza kolory, ale mogę też traktować je jako piksel na ścianie wideo. Nie widzę innych konsol, takich jak ONYX, które mogłyby mieć taką moc w rozwiązaniu typu „wszystko w jednym” .

 

Oszczędza również miejsce w czymś, co dla Stancila było już w pełni sterowanym rackiem.

 

Jeśli mapujesz tylko światła pikselowe i nie masz żadnych ekranów wideo, to nie widzę potrzeby, aby serwer wideo uruchamiał tego typu show, jeśli masz potężny silnik, taki jak DyLOS.

 

[img:4]

 

Sieć

Centrum zakupiło łącznie około 250 000 pikseli na potrzeby instalacji, wszystkie w konfiguracjach z 50 lub 100 węzłami. Korzystając z konfiguracji sieci gwiazdy, skrzynki IDF na każdym większym dachu zawierały przełącznik Ubiquiti * UniFi Layer 3 dla pikseli i kontrolerów pikseli, miniaturową baterię podtrzymującą i węzeł NETRON EN4, co oznacza, że posiadały 4 Universy, aby dodać więcej oświetlenia z każdej lokalizacji skrzynki . Wszystkie IDF na dachach sąsiadujących ze sterowaniem show były okablowane światłowodem TAC, ale wszystkie inne lokalizacje, które były zbyt daleko i nie miały podziemnego kanału, były połaczone przez anteny sieci bezprzewodowej. Dane audio i sACN zostały wysłane do kontrolerów pikseli, a dane sACN do węzłów NETRON EN4 i EN12 bez jakichkolwiek opóźnień.

 

Centrum handlowe znajduje się około 1000 stóp od jednej z anten sieciowych i wszystko było idealnie zgrane w czasie - komentuje Stancil. Wszechstronność anten bezprzewodowych jest tak duża, że pozwala nam rozszerzyć program na inne obszary, bez względu na to, jak daleko są. Mogliśmy z łatwością wysyłać sACN, AoIP i inne dane VLAN na odległość ponad milę od kontroli pokazu.

 

[img:5]

 

Obsługa dużych eventów

Stancil mówi, że jest użytkownikiem ONYX od czasów liceum (wtedy zwanego M-Series) i widział, jak rozwinęło się to na tyle, że wątpi, że w przyszłości użyje czegoś innego niż Onyx.

 

W przypadku innych konsol potrzebujesz dodatkowego sprzętu i licencji, aby uzyskać więcej Universów, ale z ONYX masz 128 linii w jednym kluczu / konsoli / komputerze i możesz podłączyć dowolną liczbę węzłów NETRON uzyskując tyle linii, ile potrzebujesz. Ten projekt naprawdę pokazuje, że ONYX poradzi sobie z pokazami tej wielkości i mam nadzieję, że otworzy nam drzwi do większych pokazów.

 

Wsparcie dla projektu tej rangi jest kluczowe i Stancil wyraża uznanie.

 

We wszystkich technologiach, z którymi pracowałem przez lata, mówi, nigdy nie doświadczyłem takiego wsparcia, jakie otrzymałem dzięki ONYX. Wiele z rzeczy które zrobiliśmy nie byłoby możliwe bez wsparcia, jakie otrzymaliśmy od zespołu Obsidian i Product Managera Matthiasa Hinrichsa. To świadczy o ich pasji do swojej pracy. Jestem perfekcjonistą, jeśli chodzi o moje projekty, a możliwość pracy z innymi osobami w ONYX, które mają tę samą pasję, to powiew świeżości.

 

Instalacja oświetlenia była tak ogromna, że można ją było zobaczyć w całości tylko z góry, więc Stancil wykonał nagranie z drona i ustawił piętnaście kamer wokół instalacji, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie. Widoczne zarówno z samochodu, jak i pieszo, pokazy świetlne okazały się niezwykle popularne, a witryny sklepowe i restauracje, wiele z miejscami siedzącymi na zewnątrz, były zadowolone z dodatkowej oprawy.

 

Ludzie, którzy przejeżdżali obok, zatrzymywali się, aby zobaczyć pokaz, a kolejka samochodów na pobliskich ulicach była niesamowita. Czasami było tak wielu pieszych, że trudno było dostać się z jednego obszaru do drugiego.

 

[img:6]

 

Zdjęcia: Stancil Entertainment

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz