26 czerwca 2020 11:00
Info ADAM HALL Group GmbH ADAM HALL Group GmbH tel: +48 732 350 711 www.adamhall.com

Night of Light 2020 - Niemiecka branża eventowa także walczy o przetrwanie...

Najważniejsze historyczne zabytki, budynki i obiekty w Niemczech zostały podświetlone na czerwono jako płonący znak apelujący o świadomość polityczną. Z aktualności: najważniejsze wydarzenia i festiwale w tym kraju będą prawdopodobnie wstrzymane do co najmniej końca października 2020 r.

Czerwony alarm! Od 10 marca 2020 r. w Niemczech nie odbywały się koncerty, festiwale ani wydarzenia. Całemu przemysłowi bezlitośnie wyciągnięto wtyczkę. Ale czy ktoś chce żyć w przyszłości bez wydarzeń na żywo, targów, koncertów klubowych i plenerów. Raczej nie. Kina Drive-In i wydarzenia czysto wirtualne są nadal przyzwoitą alternatywą, jednak w żadnym wypadku nie są przyszłością rozrywki na żywo. „Z ekonomicznego punktu widzenia są one co najwyżej kroplą w morzu”, mówi Bernd Breiter - dyrektor generalny BigCityBeats i twórca WORLD CLUB DOME.

 

 

„Branża eventowa nie przetrwa następnych 100 dni! Obecne wymagania i ograniczenia sprawiają, że ekonomiczna realizacja wydarzeń jest praktycznie niemożliwa”, dodaje z kolei Tom Koperek z LK-AG Essen.

Dotyka to nie tylko organizatorów, ale także miejsc, w których odbywają się wydarzenia, a także techników wszelkiej maści: firm technologicznych, inżynierów sceny i wystawców, firm cateringowych, logistyków i artystów z całej branży - takich, którzy na przykład zajmują się scenografią lub dekoracją kwiatową. „Nic już nie działa!” To ponury wniosek Kopereka dotyczący trudnej sytuacji heterogenicznego przemysłu, który łączy ponad 150 różnych branż i dyscyplin specjalnych, w wyniku czego nie ma związku obejmującego wszystkich pracowników. Dlatego tym ważniejsze jest zapewnienie wzrostu świadomości postrzegania polityki przez społeczeństwo. Zwłaszcza po informacji, że zakaz dużych wydarzeń w Niemczech został teraz przedłużony co najmniej do końca października 2020 r., jak podało RTL i Spiegel rano 17 czerwca 2020 r.

 

[img:1]

 

Niestety przesłanie dotyczące znaczenia naszego życia kulturalnego nie dotarło do świata polityki. Kultura jest jedną z najbardziej integralnych części współczesnego życia, stanowi sedno tego, co oznacza być wolnym. Jako branża gospodarcza przemysł eventowy jest szóstym co do wielkości w całej niemieckiej gospodarce. Dzięki branży eventowej zatrudnionych jest prawie 1.5 miliona osób, a 130 miliardów jest wprowadzanych bezpośrednio do niemieckiej gospodarki. W ponad 150 dyscyplinach działa ponad 300 000 firm, które razem zatrudniają ponad 3 miliony ludzi, osiągając roczny obrót w wysokości ponad 200 miliardów euro.

Przemysł, który jako pierwszy padł ofiarą kryzysu koronawirusowego (FIRST IN), będzie niestety ostatnim (LAST OUT), który powróci. Zgodnie ze stwierdzeniem “Now that’s enough!” firmy z branży eventowej i kulturalnej w całych Niemczech połączyły się, aby oświetlić punkty takie jak kluby, lokalizacje i siedziby firm w każdym mieście. Niezależnie od tego, czy to Hamburg Reeperbahn, Drezno Frauenkirche, Zeche Zollverein Essen, Hotel Atlantic i wieża telewizyjna Hamburg, Domplatz Leipzig, słynny Gorch Fock, w Kolonii Schanzenstraße, Palladium, Dock One, E-Werk, Lanxess Arena, Alte Oper, Tempodrom i Max-Schmeling-Halle, a nawet słynne zabytki w Berlinie - wieczorem, 22 czerwca, wszystko solidarnie świeciło na czerwono.

 

[img:3]

 

BigCityBeats wsparło cały ruch jako oficjalny partner streamingowy, organizując wirtualne wydarzenie dla całej kampanii. WORLD CLUB DOME transmitował specjalną edycję na żywo z siedziby specjalistów od technologii eventowej Adam Hall Group, w celu zwrócenia uwagi na „Night of light”. Wydarzenie dotarło do milionów ludzi na całym świecie 22 czerwca od 22:00 do 1:00 w nocy. Ten dzień zapisał się jako ważna chwila w historii branży eventowej. Mamy nadzieję, że BigCityBeats nie świętuje jednego z ostatnich wydarzeń w całej branży, ale zamiast tego służy jako ostrzeżenie, aby odrzucić politykę i się otrząsnąć.

„Wiele firm z branży usługowej nie przetrwa na obecnym rynku. Grozi im bezlitosny koniec”, mówi wizjoner, założyciel BigCityBeats, Bernd Breiter. „Dzięki temu apelowi zwracamy się do każdego polityka w kraju, aby wreszcie się obudził”. BigCityBeats jest jednym z największych organizatorów wydarzeń w Niemczech, z około 400 000 gości rocznie. „Przeszliśmy już do historii jako odpowiedzialni za pierwszy set DJ-ski z kosmosu za pośrednictwem ISS, a także jako twórcy imprez na trzech kontynentach na całym świecie. Wiedzieliśmy, że dzięki BigCityBeats WORLD CLUB DOME Winter Edition będziemy świętować jako pierwszy festiwal w 2020 roku, jednak nie wiedzieliśmy, że jednocześnie będziemy jednymi z ostatnich - powiedział Bernd Breiter. „Ostatnie wydarzenie przed kryzysem, w porządku, ale proszę, niech nie będzie ostatnim w ogóle!”.

 

 

Aby zwiększyć świadomość rządu, Bernd Breiter i jego zespół opracowali unikalną koncepcję wydarzenia: międzynarodowi dj-e z całego świata z gatunku muzyki elektronicznej grający na trzech piętrach w Adam Hall Group Experience Center. Grupa Adam Hall, która wyposażyła już samolot Zero Gravity dla BigCityBeats, wprawiając 50 gości VIP w stan nieważkości, jest ogromnym globalnym graczem w branży eventów.

 

W tym bardzo trudnym czasie musimy trzymać się razem. Dlatego wspieramy „Noc światła” jako partner technologiczny i jesteśmy wdzięczni, że postacie takie jak Bernd niosą przesłanie na swój własny sposób, a tym samym jednoznacznie symbolizują powagę sytuacji.

Alexander Pietschmann -  CEO Adam Hall

 

Centrala firmy na północ od Frankfurtu stała się wirtualnym BigCityBeats WORLD CLUB DOME Night of Light Edition. Na dachu najlepsze techno, w środku: supergwiazdy brzmienia EDM czy funky hip-hop. Po raz kolejny BigCityBeats łączył wszystkie gatunki muzyczne w jednym miejscu. DJ sety były transmitowane na żywo we wszystkich kanałach mediów społecznościowych BigCityBeats, na oficjalnej stronie www.night-of-light.de i na różnych innych kanałach partnerskich. W tym celu podświetlone na czerwono miejsca z całych Niemiec zostały pokazane live.

 

[img:4]

 

„Obecnie pracujemy nad nowymi pomysłami i koncentrujemy naszą energię na edycji zimowej, która odbędzie się w Dusseldorfie w styczniu 2021 r. Skład już istnieje” - mówi z entuzjazmem CEO BigCityBeats. Ma nadzieję, że dzięki „Night of Light” politycy w końcu obudzą się i zrozumieją zagrożenia, przed którymi stoi przemysł sceniczny i stworzą bardzo potrzebny dialog między firmami a politykami i razem postarają się wypracować rozwiązanie i znaleźć wyjście z kryzysu.


 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz