21 października 2019 12:00
Info Prolight sp. z o.o. Prolight sp. z o.o. tel: +48 22 648 04 07 www.prolight.com.pl Teatr - Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Teatr - Przedsiębiorstwo Specjalistyczne tel: +48 (22) 756 26 36 www.teatr.com.pl LTT LTT tel: +48 22 845 00 65

Trasa koncertowa Rammstein z urządzeniami marki Robe

Kultowy niemiecki zespół industrial metalowy, nurtu Neue Deutsche Härte Rammstein, znany z jednych z najbardziej spektakularnych występów na żywo, wyruszył w trasę European Stadium Tour - jak zwykle z oszałamiającą oprawą wizualną i dźwiękową, gdzie oczywiście nie zabrakło pirotechniki!

Roland Greil z Woodroffe Bassett Design (WBD) stworzył projekt oświetlenia wspólnie z Patrickiem Woodroffe. 56 Robe BMFL WashBeams, 12 BMFL Follow Spot LTs i sześć ruchomych świateł LEDBeam150, to tylko niektóre z urządzeń przewidzianych na tę trasę koncertową.

 

[img:1]

 

Firmie WBD zlecono wykonanie i koordynację projektu produkcji trasy, w tym oświetlenia, scenografii i wideo oraz zaplecza technicznego. Oświetlenie było efektem współpracy Rolanda i Patricka Woodroffe, który jest także projektantem show. Florian Wieder i Cuno von Hahn opiekowali się scenografią, a Jeremy Lloyd z Wonder Works kierował technicznymi aspektami projektu. Po raz pierwszy firma WBD współpracowała z Rammsteinem. Wnieśli swoje bogate doświadczenie, pomysły i kontakty do całości i zapewnili, że koncerty Rammstein nadal będą jednymi z najbardziej lubianych na świecie!

Roland, Patrick, Florian, Jeremy i reszta zespołu rozpoczęli pracę od białej kartki. Po burzy mózgów Florian i Cuno zaproponowali kluczowe elementy scenografii, które zostały przedstawione zespołowi i zatwierdzone. Stamtąd rozpoczęła się twórcza ewolucja, w tym oświetleniowa.

 

[img:2]

 

Większość sprzętu oświetleniowego jest zintegrowana ze scenografią, więc od samego początku był to wysiłek pomiędzy zespołami, wymagający dużej elastyczności i ścisłej współpracy między Rolandem, Patrickiem i Florianem. Jedną z wielu zalet takiego działania WBD było stworzenie dokładnie takich pozycji oświetlenia, jakie chcieli od samego początku w ramach ogólnego projektu scenograficznego. Wideo zostało połączone ze scenografią w tym samym stylu co oświetlenie.

Centralna wieża o wysokości 38 metrów posiada przezroczysty ekran wideo, który można przesuwać w górę i w dół i składa się z czterech pionowych szyn, z których na każdej zamontowane są BMFL WashBeams i stroboskopy - wszystkie z ochroną przed warunkami atmosferycznymi. BMFL WashBeams zostały wybrane ze względu na ich jasność i funkcje i są używane jako mocne podświetlenie kontrowe typu beam, a także do podkreślenia części scenografii

 

[img:3]

 

BMFL Follow Spot LT umieszczone na wieżach  FOH zostały opracowane specjalnie do zastosowań dalekiego zasięgu. W tym przypadku były one obsługiwane zdalnie za pomocą systemu Follow Me. LEDBeam 150 - uwielbiane ze względu na swój mały rozmiar, jasność i funkcję zoom - zostały umieszczone nad zespołem i użyte do oświetlenia głównego frontowego.

 

Wszystkie te i 996 innych urządzeń na scenie zostały wybrane, ponieważ były one połączeniem z niezawodności i dostępności, komentuje Roland.

 

Nie zabrakło także oświetlenia kontrukcji, które były częscią scenografii. Okrągłe matryce zbudowane na wzór lotnicznych szperaczy wyposażono w 32 Claypaky B-Eye K25, które świecąc razem pozwalały uzyskać efekt ogromnego źródła światła. 

Inne lampy użyte do podświetlenia imponującej scenografii to m.in. Vari-Lite VL3500 Wash. Urządzenia tej tej marki zostały również wykorzystane jako oprawy typu beam. Ponieważ widowisko miało tylko jeden ekran multimedialny projektanci zdecydowali się na zasotosowanie wielu opraw oświetleniowych, które miały stworzyć efekt "ściany światła". Do tego celu użyto Vari-Lite VL6000Beam, które może pochwalić się ogromną mocą i dużą jasnością świecenia, co w przypadku koncertów stadionowych jest kluczowe. Koncert Rammsteina nie mógł także obyć się bez efektów strobo. W roli klasycznych stroboskopów zastosowano 3 sztuki bardzo mocnych Hungaro-FLASH T-Light Pro, a na bisy także Solaris Flare Q+, które w trakcie koncertu służyły między innymi jako światło ambientowe. 

Roland pracował nad programowaniem widowiska z Markiem Brunkhardtem, który wyruszył w trasę wraz z Faren Matern, obsługując oświetlenie za pomocą czterech konsolet grandMA2 full size i jednej GMA2 light.

 

[img:4]

 

Największe wyzwanie związane z oświetleniem dotyczyło „złożoności i skali pokazu”, mówi Roland i uważa, że trzeba mieć naprawdę świetny zespół na pokładzie, aby osiągnąć spektakularne wyniki, o których tak wielu mówi!

 

Z przyjemnością pomogłem stworzyć każdy aspekt tego wydarzenia - komentuje Roland. Mieliśmy swobodę tworzenia czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego, i właśnie to zrobiliśmy.

 

Dodaje, że współpraca z zespołem i zarządzanie nim były doskonałe, co z kolei zapewniło idealne warunki do stworzenia czegoś wyjątkowego.

Inni główni twórcy zaangażowani w realizację tego show to pełny zespół kreatywny Rammstein oraz programista wideo Tim Hornung, reżyser kamery (IMAG) Sven Offen i twórcy treści wideo Haeger De i David Gesellbauer. Kierownikiem produkcji trasy jest Nicolai Sabottka, a Jeremy Lloyd jest konsultantem technicznym.

Sprzęt oświetleniowy jest dostarczany przez Neg Earth Lights - szefem zespołu oświetleniowego jest Nick Barton - a wideo pochodzi z Solotech. Firma WIcreations dostarczyła kilka nietypowych zastosowań inżynieryjnych, w tym pionowe szyny do wciągnięcia kolumn BMFL WashBeams na centralną wieżę.

Trasa 2019 potrwa do końca sierpnia, a następnie ruszy ponownie w maju 2020 r., zaczynając od Austrii! Zainteresowanie zespołem i odbiór najnowszego albumu studyjnego Rammstein jest tak ogromne, że bilety na etap trasy w 2020 roku już się wyprzedały!

 

więcej: www.robe.cz

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Gdzie kupić?

Vari-Lite Vari-Lite www.vari-lite.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08:00 - 16:00

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Sklepy muzyczne > Vari-Lite rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Claypaky Claypaky www.claypaky.it

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Gdzie kupić?

MA Lighting MA Lighting www.malighting.com

Dystrybucja w Polsce:

LTT

tel.: +48 22 845 00 65
adres:
ul. Bakalarska 17 02-212 Warszawa
LTT
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz