13 października 2014 16:00

Znamy zwycięzców PLASA 2014 Awards for Innovation

[img:1]

Maciej ŻulczykJak co roku, na zakończenie targów PLASA odbyła się ceremonia rozdania nagród Awards for Innovation, przyznawanych nowym, przełomowym produktom, wyjątkowo zaprojektowanym i oferującym rozwiązania dla dotychczasowych problemów bądź wykorzystanie unikalnej technologii, poprawę bezpieczeństwa czy proponującym nowe spojrzenie na dotychczasowe zagadnienia.

Ceremonia odbyła się w specjalnej sali, zaprojektowanej przez firmę Robe i wykorzystującej wyłącznie ich sprzęt - Robe Arena, bo tak ją nazwano, powstała aby uczcić dwudziestolecie tej czeskiej firmy, a imponujące oświetlenie i dekoracje uczyniły ją idealnym miejscem do poprowadzenia tego wyjątkowego wydarzenia.

Poza nagrodami za innowację, w arenie odbyło się również wręczenie Nagrody Gottelier’a - prestiżowego wyróżnienia, corocznie przyznawanego postaci, której trwały wkład pracy przyczynił się do znacznego rozwoju technologii rozrywkowej, scenicznej i instalacyjnej. W tym roku nagroda została przyznana pośmiertnie dla Pasquale’a „Paky” Quadri’ego, założyciela firmy Clay Paky, który zmarł siódmego września tego roku. Clay Paky to firma od dekad słynąca z innowacji na polu oświetlenia estradowego, teatralnego i telewizyjnego.

 

[lupa:1]

Ceremonia rozdania nagród PLASA 2014 Awards for Innovation. Copyright © PLASA

 

Nagrody za Innowację celebrują progres, oryginalne rozwiązania i nowatorską technologię. Panel dziesięciu sędziów-ekspertów wnikliwie zapoznał się ze wszystkimi nominowanymi: przyznano osiem nagród za innowację, jedną nagrodę za trwałość (Sustainability Award, dla produktu szczególnie przyjaznego środowisku), dwa honorowe wyróżnienia oraz pojedynczą Złotą Nagrodę za Innowację, przyznawaną jedynie dla produktów zmieniających oblicze rynku.

Zadanie sędziów nie było łatwe ze względu na ilość nominowanych oraz wysoką konkurencyjność. Oto lista laureatów nagród PLASA 2014 Awards for Innovation:

 

 

PLASA 2014 Awards for Innovation

 

 

Clay Paky Mythos

Komentarz sędziów: „Mythos, hybrydowa, automatyczna głowa oświetleniowa działa jako ostry spot, beam oraz wash z szeregiem efektów. Oferuje doskonałe kolory, niesamowitą jasność i optykę, a wszystko w kompaktowym wydaniu. Ponadto, jest bardzo wydajna energetycznie i posiada innowacyjny, opatentowany system chłodzenia. Zgodnie z tradycją Clay Paky, to prawdziwy zwycięzca. Paky byłby dumny”.

 

[img:2]
Clay Paky Mythos

 

Elation Sniper

Komentarz sędziów: „Sniper, światło typu beam oraz skaner i symulator laserowy oferuje szereg wyjątkowych efektów do palety oświetleniowej. Wypełnia lukę na rynku i stanowi ciekawą ofertę dla wielu klubów chcących doskonałych efektów świetlnych bez wydawania wielkich pieniędzy. Ponadto, omija regulacje wykorzystania światła laserowego: symuluje efekty laserowe bez faktycznego wykorzystania go. Jego mały rozmiar do kolejny bonus, tak samo jak przystępna cena”.

 

[img:3]

Elation Sniper

 

Philips Vari-Lite VL4000 Spot

Komentarz sędziów: „VL4000 Spot to doskonałe, pojedyncze rozwiązanie starego problemu, mianowicie pytania: którą automatyczną głowę oświetleniową mieć zawsze w zestawie? Rozwiązuje wiele problemów firm oświetleniowych i wynajmujących sprzęt, oferując wielką funkcjonalność i szereg cech. Sędziom zaimponowała tarcza animacji kolorów, funkcja „intuitive timing”, cicha praca w trybie „studio mode”, wielo-punktowe połączenia pozwalające na podwieszanie pod różnymi kątami, oraz ogólna wydajność”.

 

[img:4]

Philips Vari-Lite VL4000 Spot

 

Philips Strand Lighting Emergency DMX Bypass Switch

Komentarz sędziów: „W naszej opinii Philips Strand Lighting Emergency DMX Bypass Switch to odpowiedź na ważną kwestię związaną z bezpieczeństwem, dotychczas pomijaną. Poprzez gwarancję odpornego na usterki DMX dla sytuacji awaryjnych, poprawia bezpieczeństwo obiektów i oferuje pewność w sytuacjach kryzysowych. Jest to dobrze zaprojektowane rozwiązanie dla wykorzystania DMX w systemie alarmowym”.

 

GDS ArcLamp

Komentarz sędziów: „W 2011 roku GDS otrzymało Nagrodę za Trwałość za ARCSystem, system LEDowych jednostek oświetleniowych dla audytoriów. Uważamy, że za następującą po nim jednostkę ArcLamp firmie należy się kolejna nagroda: te eleganckie lampy mogą być zainstalowane w starszych systemach mocujących, są rozsądnie wycenione i oferują wyjątkowo dopracowany dimmer oraz rendering kolorów”.

 

[img:5]

GDS ArcLamp

 

RC4 Wireless DMX4dim Series 3

Komentarz sędziów: „4-kanałowy dimmer DMX4dim Series 3 wykorzystuje sprytne rozwiązania, oferując szereg funkcji w miniaturowym wydaniu. Zachowuje tę samą cenę co poprzedzający go system, jednak znacząco rozszerza funkcjonalność. Dożywotnia gwarancja to kropka nad i. Jeden z sędziów skomentował to tymi oto słowy: jedyne, czego nie jest w stanie zrobić to zapiąć ci rozporka.”

 

[img:7]

RC4 Wireless DMX4dim Series 3

 

Neutrik XIRIUM X

Komentarz sędziów: „XIRIUM X, system bezprzewodowej transmisji audio, rozwiązuje stary problem elegancko i bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku. Oferuje niską latencję, pełen zakres częstotliwości, oraz może przyjąć sygnał liniowy lub mikrofonowy, z lub bez zasilania phantomowego. Oferuje opłacalne rozwiązanie przez wykorzystanie sygnału nośnego 5 GHz i mniej zatłoczonego pasma częstotliwości”.

 

[img:6]

Neutrik XIRIUM X

 

Robe BMFL (Bright Multi Functional Light)

Komentarz sędziów: „BMFL podnosi poprzeczkę dla automatycznych głów oświetleniowych przez wyższą jakość, redukcję rozmiaru i wagi jednostki oraz uwzględnienie efektów, jakich można spodziewać się po ekskluzywnej jednostce z górnej półki. Posiada bardzo płynny dimmer, wysoką jednorodność, szybkie ruchy, a Electronic Motion Stabiliser to unikalne dopełnienie zestawu funkcji”.

 

[img:9]

Robe BMFL (Bright Multi Functional Light)

 

 

PLASA 2014 Award for Sustainability

 

 

Nagrodę Award for Sustainability otrzymał produkt, który - w opinii sędziów - sprzyja trosce o środowisko. Tegoroczny zwycięzca to:

 

GDS ARCLamp

Komentarz sędziów: „Gdyby wszystkie teatry w samym West End wymieniły swoje oświetlenie na systemy ARCLamp, bezpośrednio przełożyłoby się to na znaczną redukcję śladu węglowego, emisji cieplnej, kosztów utrzymania, podczas gdy długa żywotność lamp oznacza mniejszą produkcję odpadów. Wystarczy pomnożyć to przez liczbę teatrów na całym świecie, aby zobaczyć ogromny potencjał tego produktu”.

 

[img:5]

GDS ARCLamp

 

Ze względu na ilość nominowanych i bardzo wysoką konkurencyjność, sędziom trudno było zawęzić swój wybór - wybrano dwa produkty, które, choć nie wygrały nagrody, otrzymały honorowe wyróżnienia. Są to:

 

Data Strategy Power-Check

„Nie jest to produkt atrakcyjny, lecz taki, który zapewnia bezpieczeństwo wszystkich urządzeń podłączonych do głównej linii zasilania. Tak samo jak łatwo zapomnieć o wkładzie ekipy technicznej pracującej za kulisami, tak samo łatwo pominąć produkty tego typu. My, jako członkowie PLASA, chcemy dać wyraz uznania dla tych, troszczących się o nasze bezpieczeństwo”.

 

LumenRadio CRMX TiMo

„TiMo to implementacja chipu CRMX, który będzie miał potężny wpływ na naszą branżę. TiMo uzupełnia chip CRMX o funkcje RDM i zdolności transmisyjne, a jego cena i miniaturowy rozmiar czynią go wyjątkowym produktem w kategorii oświetlenia rozrywkowego”.

 

[img:10]

LumenRadio CRMX TiMo

 

 

Złota Nagroda 2014 PLASA Awards for Innovation

 

 

Zwycięzcą Złotej Nagrody 2014 PLASA Awards for Innovation zostaje:

 

LumenRadio CRMX Chip

Komentarz sędziów: „Jeżeli kiedykolwiek mieliśmy do czynienia z produktem rewolucyjnym, oto właśnie on. Niska cena i niezwykle miniaturowe rozmiary sprawiają, że nie ma już wymówki przed uczynieniem funkcji bezprzewodowego DMX standardowym wyposażeniem każdej jednostki oświetleniowej wykorzystującej DMX. Od teraz jedynym wyborem powinno być, czy dana aplikacja wymaga transmisji danych przez miedź czy powietrze, a nie czy dana jednostka posiada taką funkcję. To może być początek prawdziwego Skynet-u dla systemów oświetleniowych”.

Christopher Toulmin, dyrektor PLASA, tak oto komentuje tegoroczną ceremonię: „Ze względu na tak wysoką konkurencyjność i współzawodnictwo, wybranie tegorocznych laureatów było szczególnie trudnym zadaniem. Nagrody te po raz kolejny udowodniły, że technologia rozrywkowa wręcz tętni od innowacyjnych rozwiązań i przełamuje kolejne granice rok za rokiem. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział i pogratulować zwycięzcom. Po tak wysoko postawionej poprzeczce, z niecierpliwością wyczekujemy nadchodzącego roku”.

 

[img:11]

LumenRadio CRMX Chip

 

Galeria zdjęć z ceremonii:

Copyright © PLASA

 

<span class='zdjecie center'><img width='320' height='356' src='/img/artykuly/zdjecia/MC44MTIxNDYwMCAxNDEzMTkyODgy.jpg' alt='[img:2]' /></span>

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Gdzie kupić?

Philips Entertainment Philips Entertainment

Dystrybucja w Polsce:

GiG Sp. z o.o.

adres:
ul. Kabaretowa 21 01-942 Warszawa

Sklepy muzyczne > Philips Entertainment rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Neutrik Neutrik www.neutrik.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Neutrik rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz