23 października 2013 12:50
Info Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

PLASA2013: Premiery ETC na targach w Londynie

[img:1]

Firma ETC powstała ponad trzydzieści lat temu. Zajmuje się produkcją profesjonalnych systemów oświetleniowych oraz konsol do ich kontroli. Ma na swoim koncie jeden z pierwszych systemów kontroli bazujących na mikroprocesorze, o zawrotnej jak na tamte czasy mocy obliczeniowej dwóch megaherców. Obecnie jest twórcą nowoczesnych, popularnych serii jak oświetlenie Source Four.

Na swoim stoisku na PLASA 2013 firma ETC przedstawiła wszystkie premiery tego roku. Jedną z nich była seria Cobalt – Cobalt Control System. W jej skład wchodzą konsola Cobalt 20, oprogramowanie na PC Cobalt Nomad oraz Cobalt Light Server. Najnowszy system został zaprojektowany tak, aby dać użytkownikom możliwość pełnego projektowania oświetlenia za pomocą krótkich poleceń.

Konsola Cobalt 20 posiada dwa 17-calowe, kolorowe ekrany dotykowe, z możliwością podłączenia trzech monitorów zewnętrznych. Dzięki nim możliwy jest bezpośredni dostęp do narzędzi za pomocą jednego dotknięcia, co znacznie usprawnia i przyspiesza programowanie. Wystarczy dotknąć tego, co wymaga zmiany i gotowe. Wyposażona jest w crossfadery, 40 Master Playbacki, w tym 20 zmotoryzowanych suwaków oraz podświetlane przyciski ułatwiające pracę przy słabszym oświetleniu.

[lupa:1]

Cobalt Nomand to oprogramowanie przeznaczone dla komputerów z systemami Windows 7 oraz Windows 8. W przyszłości ma się też pojawić wersja na MACa. Może działać jako serwer, samodzielny kontroler lub wsparcie dla systemu.

Cobalt Ligt Server jest przeznaczony do montażu w rack’u . Oprogramowanie Cobalt v7.0 zostało stworzone dla wszystkich urządzeń z nowej serii oraz dla serii Congo. Najnowszy Cobalt Control System doskonale nadaje się do instalacji w niemal całej branży rozrywkowej: w teatrach, studiach telewizyjnych oraz do zastosowania podczas koncertów na żywo, gdzie oświetlenie jest kontrolowane na bieżąco.Kolejną tegoroczną premierą była bardzo kompaktowa lampa D22, będąca uzupełnieniem serii Selador DESIRE, określanej jako grupa eleganckich i zminiaturyzowanych, lecz bardzo wydajnych urządzeń. D22 to lampa typu LED o mocy 55W, mniejszy odpowiednik takich lamp jak D44 czy D60 z tej samej serii.

Wyposażona jest w 22 emitery LED marki LUXEON REBEL, operujących w systemie x7 Color System, o dużo większej palecie kolorów niż klasyczne RGB. D22 występuje w czterech rodzajach: Studio Daylight, Studio Tungsten, Studio HD i Lustr+. Pierwszy z nich emuluje naturalne światło dzienne, podczas gdy Tungsten emituje kolory o temperaturze 3,200K i może zastąpić mniej wydajne konwencjonalne oświetlenie do emisji ciepłego, białego światła. Studio HD emituje jasne światło białe ze zmienną temperaturą koloru idealne do oświetlenia twarzy, ubioru czy scenerii; natomiast Lustr+ to model najbardziej uniwersalny model z wręcz nieograniczonymi możliwościami manipulacji kolorem. D22 jest również dostępna w trzech typach przeznaczonych do różnych rodzajów instalacji.

[img:2]

[img:3]

Lampa wyposażona jest w przejrzysty interfejs pozwalający na dostosowanie jej do dowolnego zadania. Jest kompatybilna z kontrolerami typu RDM lub działa w trybie samodzielnym, w którym można przywołać jedno z 32 zapisanych ustawień, bez konieczności używania kontrolera. Posiada certyfikaty IP20 i UL1573; żywotność emiterów LED jest szacowana na 50.000 godzin; posiada złącza in/thru DMX i DMX512. Jej główne przeznaczenie to miejsca, gdzie wymagane jest małe, dyskretne oświetlenie o dużej wydajności.

 

 

Opisywany wcześniej na portalu Infomusic Source Four LED CYC, to dodatek do serii Source Four LED. Jest to w rzeczywistości lampa Source Four LED ze zdjętą obudową soczewki (lens barrel) oraz adapterem LED CYC umiejscowionym zamiast niej (led cyc adapter for cycloramas), umożliwiającym lampie tworzenie dokładnego oświetlenia cykloramicznego (cyclorama lighting). Podczas gdy inne lampy tego typu spełniają wyłącznie jedną funkcję, wykorzystanie adaptera pozwala na usprawnienie pracy danej jednostki i rozszerzenie zakresu jej zastosowań. Adapter wystarczy zdjąć, aby lampa znowu mogła spełniać swoją funkcję jako standardowe oświetlenie LED.

[img:4]

[img:5]

[img:6]

Światło produkowane przez tę lampę jest niezwykle gładkie i przyjemne dla oka – przypomina światło z klasycznych żarówek (incandescent source). Aby uzyskać pełne oświetlenie cykloramiczne, potrzeba niewiele jednostek LED CYC – ich światło jest emitowane z dużą szerokością oraz bardzo równomiernie, co pozwala na wykorzystanie kilku z nich bez widocznych przerw czy luk w oświetleniu. SOURCE FOUR LED CYC również wykorzystuje zestaw kolorów x7 Color System i jest zdolna emitować światło o głębokich i zróżnicowanych barwach, dostosowanych w zależności od potrzeby.

 

 

Trzecim produktem zaprezentowanym przez specjalistów na stoisku ETC jest kolejna miniatura: Source Four mini, będąca kilkukrotnie zmniejszoną, wierną repliką lamp Source Four, szeroko wykorzystywanych od blisko trzech dekad.

Source Four mini posiada wszystkie cechy, które przyczyniły się do sukcesu jest większego rodzeństwa: jest łatwa w użyciu, wykorzystuje wysokiej jakości technologie optyczne i oferuje jasny, czysty obraz; posiada obracany cylinder oraz świetnie spisuje się w projekcji gobo. A wszystko to w jednej trzeciej rozmiaru klasycznej lampy. Source Four ma 23 centymetry długości i moc 50W i idealnie nadaje się wszędzie tam, gdzie brak miejsca na większe lampy, jednak wymagane jest czyste, jakościowe oświetlenie – mowa tu o muzeach, wystawach, butikach czy małych scenach teatralnych.

[img:7]

Source Four Mini dostępne jest czterech wersjach ze zróżnicowanym kątem oświetlenia: 19°, 26°, 36° i 50°, z soczewką o średnicy 63,5 milimetra. Posiadają uchwyt gobo oraz dostępny szereg akcesoriów do montowania. Ponadto, cechuje je prostota obsługi oraz konserwacji – konstrukcja gwarantuje brak konieczności stosowana narzędzi, by wymienić lampę.

 

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2018
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz